Poradnik pracownika

Etapy rekrutacji do NGK Ceramics

NGK Ceramics jest firmą z branży automotive znaną na całym świecie. Wielu kandydatów ubiegających się o pracę w zakładzie produkcyjnym w Gliwicach lub Dąbrowie Górniczej kojarzy koncern z produkcji świec zapłonowych do samochodów i motocykli. Ta japońska firma przyciąga nie tylko ze względu na renomę, ale również na atrakcyjne wynagrodzenie, stabilne zatrudnienie i zaawansowaną technologię, która robi duże wrażenie na wszystkich odwiedzających zakład produkcyjny (więcej informacji o pracy w NGK Ceramics znajdziesz na naszej stronie w superofercie). Po rozmowach z naszymi kandydatami na temat pierwszego wrażenia po obejrzeniu hali produkcyjnej często słyszę „nigdy jeszcze nie widziałem tak nowoczesnej linii produkcyjnej” oraz „pierwszy raz widziałem wózki widłowe sterowane komputerowo”.

Ciekawostki związane z firmą NGK Ceramics Polska

 • Zakład cieszy się najniższą rotacją wśród pracowników produkcyjnych okolicznych zakładów z pokrewnej branży.
 • W związku z COVID-19 nie zredukowano etatów, a nawet zatrudniono ponad 100 nowych pracowników na nową linię produkcyjną.
 • W związku z dynamicznym rozwojem (rozbudową) dwóch zakładów produkcyjnych (w Dąbrowie Górniczej i Gliwicach) w 2019 i 2020 roku PowerJobs zatrudnił w NGK Ceramics około 500 pracowników.
 • Pracownicy PowerJobs mogą spotkać się ze swoim koordynatorem w biurze, które znajduje się na terenie zakładu w Dąbrowie Górniczej i Gliwicach.

NGK Ceramics cieszy się najniższą rotacją wśród pracowników produkcyjnych okolicznych zakładów z pokrewnej branży.

Przesłanie CV to pierwszy krok w każdej rekrutacji

Spraw, by Twoje CV było aktualne i czytelne. Nie bój się wpisywać nieudokumentowanego doświadczenia – nie musisz zamieszczać nazwy pracodawcy, który zatrudnił Cię bez podpisania umowy. W takim przypadku wystarczy wpisać okres zatrudnienia, branżę i stanowisko.

Przeglądając każdy życiorys biorę pod uwagę wymagania firmy NGK stawiane kandydatom – znajdziesz je w ogłoszeniu o pracę na dane stanowisko. W Twoim CV w pierwszej kolejności zwrócę uwagę na doświadczenie zawodowe.

Dla NGK ważne jest także wykształcenie przyszłego pracownika: wymagane jest posiadanie wykształcenia na poziomie minimum zawodowym.

Nie jesteś pewien czy spełniasz wymagania? I tak warto aplikować. Rzadko odrzucam kandydaturę jedynie po przejrzeniu CV. Kolejnym etapem weryfikującym jest rozmowa telefoniczna i spotkanie w biurze PowerJobs.

Chcesz pracować w NGK Ceramics? Wyślij do nas swoje CV!

Przeczytaj również: Jak napisać CV?

Jak przygotować się do rekrutacji?

Zachęcam do lektury artykułu z naszego bloga, w którym dowiesz się, jak najlepiej przygotować się na spotkanie rekrutacyjne. Zastosowanie się do wymienionych w publikacji wskazówek z pewnością pomoże Ci pomyślnie przejść ten etap rekrutacji.

Kto ma największe szanse na zatrudnienie w firmie NGK Ceramics?

Najlepszego kandydata cechuje przede wszystkim wysoka motywacja i doświadczenie zawodowe związane z obszarem produkcji, ale podczas rekrutacji zwracamy uwagę również na to czy:

 • jesteś komunikatywny i otwarty;
 • posiadasz ogólną wiedzę o Twoim przyszłym miejscu pracy (z jakiego kraju wywodzi się grupa NGK, z czego słynie na świecie, ile zakładów ma w Polsce i co produkuje w każdym z nich);
 • nie będziesz miał problemu z dojazdem do miejsca pracy;
 • odpowiada Ci system czasu pracy.

Każda kandydatura jest rozpatrywana indywidualnie pod kątem poszczególnych działów stanowiących kolejne etapy produkcji i różniące się specyfiką pracy. Szczegóły dotyczące charakteru Twojego przyszłego stanowiska poznasz podczas drugiego etapu rekrutacji.

Jesteś obecnie zatrudniony u innego pracodawcy i masz 3-miesięczny okres wypowiedzenia? Twoją kandydaturę również weźmiemy pod uwagę. Po pozytywnym przejściu procesu rekrutacji otrzymasz od nas gwarancję zatrudnienia i miejsce pracy będzie na Ciebie czekać do momentu zakończenia okresu wypowiedzenia.

Obowiązuje Cię 3-miesięczny okres wypowiedzenia? Jeśli pozytywnie przejdziesz proces rekrutacji, otrzymasz gwarancję zatrudnienia. | Etapy rekrutacji do ngk Ceramics

I ETAP

Miejsce: biuro PowerJobs (Gliwice lub Dąbrowa Górnicza)

Czas trwania: 1-1,5 h

 • W pierwszym etapie przedstawiamy warunki zatrudnienia. Otrzymasz od nas zbiór niezbędnych informacji w formie pisemnej (wysokość wynagrodzenia, rodzaje dodatków, benefitów, długości umów, przykładowy harmonogram pracy itp.).
 • Spodziewaj się również rozmowy kwalifikacyjnej, przejrzenia dokumentów związanych z poprzednimi miejscami pracy (świadectwa pracy) oraz ukończeniem ostatniej szkoły.
 • W niektórych działach wymagane są konkretne kompetencje, takie jak umiejętność wykonywania prostych obliczeń w pamięci, umiejętność wykonywania pomiarów za pomocą suwmiarki manualnej, czy spostrzegawczość. Aby zbadać wybrane kompetencje przygotowaliśmy kilka testów, których wyniki mają na celu pomóc specjalistom z NGK dokonać wyboru odpowiedniego dla Ciebie działu.
 • Wynik pierwszego etapu otrzymasz od nas najpóźniej następnego dnia roboczego.

II ETAP

Miejsce: Zakład NGK Ceramics w Gliwicach lub Dąbrowie Górniczej

Do marca 2020 II etap rekrutacji był bardziej złożony, trwał nawet do 4 godzin i obejmował kilka testów (w tym sesja Assessment Center), wycieczkę na halę produkcyjną, podczas której kandydat zapoznawał się z obowiązkami oraz rozmowę kwalifikacyjną.

W trosce o Twoje bezpieczeństwo zarząd firmy NGK podjął decyzję o zmodyfikowaniu procesu rekrutacji w czasie trwania pandemii. Obecnie II etap trwa maksymalnie 30 minut, a kandydaci uczestniczą w indywidualnych rozmowach kwalifikacyjnych z przedstawicielem działu HR oraz kierownikiem wybranego działu produkcji.

 • Wycieczka na halę produkcyjną została zastąpiona krótkim filmem obrazującym Twoje przyszłe miejsce pracy.
 • Będziesz miał również okazję porozmawiać z kierownikiem działu, który odpowie na Twoje pytania.
 • Jakość jest w NGK niezwykle istotna i kontrolowana na każdym etapie produkcji. Dlatego w drugim etapie możesz się spodziewać testu weryfikującego Twoją spostrzegawczość i dbałość o szczegóły.
 • Informację zwrotną z wynikami rekrutacji otrzymasz od nas do dwóch dni roboczych po zakończeniu drugiego etapu. W 99% przypadków przekazujemy wieści po południu, tego samego dnia, kilka godzin po Twoim wyjściu z NGK.

Wskazówki

 • Przy obu zakładach NGK Ceramics znajduje się duży parking, na którym bez problemu znajdziesz wolne miejsce.
 • Udając się do biura ochrony przy bramie wejściowej/wjazdowej, miej przy sobie dowód osobisty potrzebny do wydania przepustki. Nie musisz mieć ze sobą CV ani żadnych innych dokumentów.
 • Wybierając się na spotkanie w PowerJobs i w NGK nie zapomnij o maseczce i dezynfekcji rąk przy wejściu.
 • Pamiętaj, że liczy się punktualność. Nie ma jednak konieczności, abyś przybył na miejsce pół godziny przed wyznaczoną godziną. Wystarczy kilka minut.
 • Od marca 2020 zostały wstrzymane bezpłatne połączenia (busy pracownicze), a komunikacją miejską nie dotrzesz bezpośrednio pod sam zakład NGK w Dąbrowie Górniczej.
 • Jeśli zależy Ci na pracy w NGK, a nie masz samochodu, nasz koordynator pomoże Ci w zorganizowaniu wspólnych dojazdów z jednym z naszych pracowników.
 • Nie zapomnij o pozytywnym nastawieniu!

Etapy rekrutacji do NGK Ceramics – podsumowanie

Mam nadzieję, że lektura artykułu rozwiała wszystkie Twoje wątpliwości i zachęciła do aplikowania do pracy w NGK Ceramics. Jestem przekonana, że praca u naszego klienta będzie dla Ciebie satysfakcjonująca.

Etapy rekrutacji do NGK Ceramics pj blog 2019.10.30 opengraph

Jak wrócić do pracy w NGK Ceramics?

Dowiedz się więcej

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami pracy, poradami i artykułami dotyczącymi możliwości rozwoju zawodowego.

  Na jaki adres mailowy chcesz otrzymywać newsletter?

  Jak mamy się do Ciebie zwracać?

  W związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych tj. Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku, jak również treścią Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że:

  1. Administratorem danych osobowych jest PowerJobs Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, ul. Ściegiennego 3, 40-114 Katowice (KRS: 0000254883).
  2. Powyższe dane osobowe przetwarzane będą przez PowerJobs Sp. z o.o. zgodnie z udzielną przez Panią/ Pana zgodą (podstawa prawna przetwarzania: art. 6 ust. 1 pkt a) RODO), w celu otrzymania Newslettera wydawanego przez PowerJobs Sp. z o.o.
  3. Podanie powyższych danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym lub warunkiem zawarcia umowy. Nie jest Pan/Pani zobowiązany/a do podania powyższych danych osobowych, jednak brak ich podania uniemożliwi realizacje ww. celu.
  4. Posiada Pan/ Pani prawo dostępu do treści swoich danych, w tym otrzymania ich kopii i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, jeśli została udzielona. Wycofanie zgody nie wpływa jednak na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem; oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych należy złożyć w siedzibie PowerJobs Sp. z o.o. lub przesłać na adres mailowy zgody@powerjobs.pl . Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych skutkuje brakiem możliwości realizacji ww. celów przetwarzania.
  5. Dane osobowe są udostępniane przez PowerJobs Sp. z o.o. upoważnionym pracownikom i osobom współpracującym z PowerJobs Sp. z o.o. na podstawie umów cywilnoprawnych, przez których realizowany jest cel przetwarzania.

  Jaki rodzaj pracy /stanowisko Cię interesuje?

  (możesz wybrać kilka)

  Stanowisko

  Jaka lokalizacja pracy będzie dla Ciebie możliwa?

  (możesz wybrać kilka)  Jaki region Polski Cię interesuje?

  Region

  Pomiń

  Od zapisania się do newslettera PowerJobs dzieli Cię jeszcze tylko jeden mały krok!

  Potwierdź swój zapis i pobierz e-book „Rozmowa kwalifikacyjna od A do Z”, klikając na link znajdujący się w wiadomości przesłanej na podany w formularzu adres e-mail. Jeżeli nie widzisz wiadomości, koniecznie sprawdź folder SPAM.

  Od zapisania się do newslettera PowerJobs dzieli Cię jeszcze tylko jeden mały krok!

  Potwierdź swój zapis i pobierz plik, klikając na link znajdujący się w wiadomości przesłanej na podany w formularzu adres e-mail. Jeżeli nie widzisz wiadomości, koniecznie sprawdź folder SPAM.