Poradnik pracownika

Brembo – poznaj firmę od środka!

Myślisz o pracy w Brembo? Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak wygląda proces rekrutacji, szkolenia i jakie obowiązki czekają Cię na danym stanowisku. Poznaj szczegóły pracy w Brembo przed wysłaniem CV!

Brembo – producent samochodowych układów hamulcowych

Brembo jest liderem na rynku międzynarodowym w branży motoryzacyjnej. Firma zajmuje się produkcją zacisków, tarcz i układów hamulcowych. Pierwszy zakład w Polsce powstał w 1995 r. Produkty Brembo można znaleźć w wielu samochodach marek europejskich, amerykańskich i japońskich. Firma zajmuje się kompleksową produkcją elementów układu hamulcowego, począwszy od badań, tworzenia prototypów, przez testowanie i odlewanie oraz obróbkę skrawaniem. Brembo inwestuje w nowoczesne maszyny oraz rozwój technologiczny.

Brembo jest liderem na rynku międzynarodowym w branży motoryzacyjnej. Firma zajmuje się produkcją zacisków, tarcz i układów hamulcowych.

Gdzie w Polsce można znaleźć zakłady Brembo?

Zakłady Brembo w Polsce znajdują się w trzech lokalizacjach:

 • Dąbrowa Górnicza,
 • Częstochowa,
 • Niepołomice.

Zakład w Dąbrowie Górniczej zajmuje się odlewaniem i obrabianiem tarcz hamulcowym. Częstochowski oddział specjalizuje się w produkcji zacisków, z kolei pracownicy zatrudnieni w Niepołomicach zajmują się obróbką piast hamulcowych.

Praca w Brembo – jak zacząć?

Prześlij swoje CV

Pierwszym krokiem do przyszłej współpracy jest wysłanie CV. Jeśli nie wiesz, jak napisać CV, przeczytaj nasz poradnik lub skorzystaj z gotowych szablonów. Po przesłaniu CV rekruter podejmuje kontakt z osobami spełniającymi wymogi oferty i podczas rozmowy telefonicznej przedstawia warunki zatrudnienia.

Zapoznaj się z przyszłym miejscem pracy

Kolejnym etapem jest spotkanie w siedzibie Brembo. Na miejscu będzie czekać na Ciebie koordynator PowerJobs. Podczas spotkania możesz obejrzeć halę produkcyjną i zapoznać się z miejscem pracy. To dobra okazja do zadawania pytań i rozwiania wszelkich wątpliwości!

Po obejrzeniu hali i krótkiej rozmowie pracodawca podejmuje decyzję dotyczącą Twojego zatrudnienia. Wyniki przedstawiane są tego samego dnia.

W jakich działach znajdziesz zatrudnienie w Brembo?

PowerJobs prowadzi rekrutacje do Brembo od 2021 roku – zarówno na stanowiska produkcyjne, jak i magazynowe. Obecnie zatrudniamy pracowników tymczasowych do trzech działów:

 • Dział tarcz (operator CNC) – to ciężki przemysł. Praca polega na wytworzeniu, oczyszczeniu oraz wizualnej kontroli odlewów żeliwnych przy taśmie produkcyjnej.
 • Dział odlewni (pracownik produkcji) – jest to dział, w którym wymagana jest umiejętność logicznego myślenia. Większość czasu zajmuje praca przy maszynie oraz zbieranie pomiarów. 80% czasu pracy stanowi praca fizyczna, a 20% umysłowa. Tutaj pracownicy pracują na stanowiskach przy maszynie.
 • Dział logistyki wewnętrznej (pracownik logistyki wewnętrznej) – jeżeli posiadasz uprawnienia UDT i lubisz jeździć wózkiem, to dział idealny dla Ciebie. Pracownicy nie narzekają na nudę, cały czas się coś dzieje.
działy w brembo: dział tarcz, dział odlewni, dział logistyki wewnętrznej

Szkolenie – czas na wdrożenie do nowych obowiązków

W Brembo okres szkolenia trwa 2 tygodnie. Do przyswojenia jest sporo zagadnień teoretycznych. Szkolenie prowadzą doświadczeni pracownicy, których celem jest przekazanie nowym pracownikom wiedzy pozwalającej na objęcie stanowiska pracy.

Po szkoleniu zostajesz przydzielony do brygady i jako samodzielny pracownik zaczynasz pracę.

Co jeszcze warto wiedzieć o pracy w Brembo?

 • W firmie obowiązuje 4-brygadowy system pracy. Każde święto zaznaczone w kalendarzu na czerwono jest dniem wolnym.
 • Firma zapewnia swoim pracownikom wiele ciekawych benefitów (np. bony żywieniowe, kartę sportową czy prywatną opiekę medyczną) oraz darmowe dojazdy z wielu miejscowości – Sosnowca, Katowic, Dąbrowy Górniczej, Siemianowic Śląskich, Myszkowa, Tychów, Jaworzna, Ogrodzieńca, Lelowa, Sławniowa, Będzina, Czeladzi, Zawiercia, Olkusza i Mysłowic.
 • Nowością w firmie jest strefa ergometryczna. Kto miał już okazję skorzystać, ten wie, że pobyt w takiej strefie poprawia zdrowie, komfort pracy i wydajność organizmu.

Z każdym rokiem firma rozwija się dla pracowników i jest otwarta na nowe możliwości! Więcej informacji o warunkach zatrudnienia i oferowanych dodatkach przeczytasz w ofercie Brembo.

Brembo zapewnia dojazd pracowniczy z wielu miejscowości

W Brembo żyje się nie tylko pracą!

Imprezy integracyjne

Firma organizuje dla swoich pracowników liczne imprezy. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się Dzień Odlewnika. To duża uroczystość, na której co roku wręczane są nagrody jubileuszowe. Świętowanie Dnia Odlewnika połączone jest z wigilią firmową. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pyszne ciasta oraz świetny bigos!

We wrześniu ubiegłego roku został zorganizowany festyn rodzinny. Pracownicy mogli przyjść ze swoją rodziną i przejść się po zakątkach firmy. Było dużo jedzenia, śmiechu oraz występów gwiazd!

W bieżącym roku zorganizowany został Dzień Metalowca (nie mylmy z gatunkiem muzyki ????). To święto jest kolejną okazją do integracji i oderwania się od pracy. Główny punkt imprezy stanowił pokaz laserów, który zapierał dech w piersi.

Już niebawem w czerwcu zostanie organizowana wydarzenie BEST SHIFT, na której zostanie wyłoniona najlepsza brygada spośród wszystkich grup w firmie. Impreza jest również dobrym czasem na poznanie całej ekipy Brembo.

Sport i akcje charytatywne

Część pracowników Brembo zrzesza się w ramach drużyny sportowej. Członkowie klubu biegacza biorą udział w maratonach i półmaratonach.

Warto wspomnieć również o akcjach charytatywnych, w których biorą udział pracownicy. Można wymienić zbiórki dla dzieci, pomoc Ukrainie czy zbiórki dla schronisk dla zwierząt.

Podsumowanie

Praca w Brembo daje możliwość awansu, rozwoju, a także oznacza stabilność zatrudnienia. Wielu naszych pracowników po okresie zatrudnienia w ramach pracy tymczasowej przeszło bezpośrednio w struktury firmy. Pracują do tej pory i są bardzo zadowoleni!
Dobrym przykładem potwierdzającym stabilność zatrudnienia w Brembo jest polityka firmy w okresie pandemii. Podczas gdy wiele zakładów pracy redukowało etaty, w Brembo w tym czasie zatrudnienie nie tylko nie zmalało, ale zwiększyło się, co zapewniło bezpieczeństwo finansowe pracowników.

Trzeba przyznać, że praca w Brembo należy do wymagających, ale rekompensuje to bardzo dobra atmosfera oraz atrakcyjne zarobki. Jeśli chcesz dołączyć do ekipy pracowników Brembo, wyślij CV!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami pracy, poradami i artykułami dotyczącymi możliwości rozwoju zawodowego.

  Na jaki adres mailowy chcesz otrzymywać newsletter?

  Jak mamy się do Ciebie zwracać?

  W związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych tj. Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku, jak również treścią Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że:

  1. Administratorem danych osobowych jest PowerJobs Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, ul. Ściegiennego 3, 40-114 Katowice (KRS: 0000254883).
  2. Powyższe dane osobowe przetwarzane będą przez PowerJobs Sp. z o.o. zgodnie z udzielną przez Panią/ Pana zgodą (podstawa prawna przetwarzania: art. 6 ust. 1 pkt a) RODO), w celu otrzymania Newslettera wydawanego przez PowerJobs Sp. z o.o.
  3. Podanie powyższych danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym lub warunkiem zawarcia umowy. Nie jest Pan/Pani zobowiązany/a do podania powyższych danych osobowych, jednak brak ich podania uniemożliwi realizacje ww. celu.
  4. Posiada Pan/ Pani prawo dostępu do treści swoich danych, w tym otrzymania ich kopii i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, jeśli została udzielona. Wycofanie zgody nie wpływa jednak na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem; oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych należy złożyć w siedzibie PowerJobs Sp. z o.o. lub przesłać na adres mailowy zgody@powerjobs.pl . Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych skutkuje brakiem możliwości realizacji ww. celów przetwarzania.
  5. Dane osobowe są udostępniane przez PowerJobs Sp. z o.o. upoważnionym pracownikom i osobom współpracującym z PowerJobs Sp. z o.o. na podstawie umów cywilnoprawnych, przez których realizowany jest cel przetwarzania.

  Jaki rodzaj pracy /stanowisko Cię interesuje?

  (możesz wybrać kilka)

  Stanowisko

  Jaka lokalizacja pracy będzie dla Ciebie możliwa?

  (możesz wybrać kilka)  Jaki region Polski Cię interesuje?

  Region

  Pomiń

  Od zapisania się do newslettera PowerJobs dzieli Cię jeszcze tylko jeden mały krok!

  Potwierdź swój zapis i pobierz e-book „Rozmowa kwalifikacyjna od A do Z”, klikając na link znajdujący się w wiadomości przesłanej na podany w formularzu adres e-mail. Jeżeli nie widzisz wiadomości, koniecznie sprawdź folder SPAM.

  Od zapisania się do newslettera PowerJobs dzieli Cię jeszcze tylko jeden mały krok!

  Potwierdź swój zapis i pobierz plik, klikając na link znajdujący się w wiadomości przesłanej na podany w formularzu adres e-mail. Jeżeli nie widzisz wiadomości, koniecznie sprawdź folder SPAM.